1. Fuqarolik pasporti yoki ID karta
3. Xorijiy davlatlar ta’lim muassasalarining 1992-yil 1-yanvardan keyin berilgan diplomlari belgilangan tartibda nostrifikatsiyadan o‘tkazilgan bo‘lishi lozim.
Ariza bosqichlari
1
Tizimdan ro‘yxatdan o‘tish hamda ariza topshirish
Tizimdan telefon raqami yoki ONE ID orqali ro‘yxatdan o‘ting va shaxsiy ma’lumotlaringizni to‘ldiring hamda ariza qoldiring.
2
Ariza ma'lumotlarini tekshirish
Ariza ma'lumotlari topshirilgan ta'lim tashkiloti tomonidan ko'rib chiqiladi va tasdiqlanadi.
3
Diplom ma'lumotlarini tasdiqlash
Arizachining diplom ma'lumotlari bitirgan ta'lim tashkiloti tomonidan ko'rib chiqiladi va tasdiqlanadi, agarda diplom Hemis, DiplomEdu hamda Nostrifikatsiya bazalarida mavjud bo'lsa, diplom avtomatik tasdiqlanadi.
4
To'lovni amalga oshirish
Diplomingiz tasdiqlangandan so‘ng, imtihonda ishtirok etish uchun test to‘lovi (bazaviy hisoblash miqdorining 50 foizi) bo‘yicha hisob-fakturani olishingiz mumkin.
5
Qabul e'lonlari
Abituriyentlarni ikkinchi va undan keyingi oliy ta'limga qabul qilish bo'yicha e'lonlar va yangiliklar Akademiyaning rasmiy veb-sayti (https://proacademy.uz) hamda ijtimoiy tarmoqlari orqali e'lon qilib boriladi.

1. Паспорт гражданина или ID-карта
3. Дипломы учебных заведений иностранных государств, выданные после 1 января 1992 года подлежат нострификации в установленном порядке
Зарегистрируйтесь в системе и введите свои персональные данные
Зарегистрируйтесь в системе по номеру телефона или через ONE ID, заполните свои личные данные и оставьте заявление.
2
Проверка данных заявления
Данные заявления рассматриваются и утверждаются образовательной организацией, в которую подано заявление.
3
Проверка данных диплома
Данные диплома заявителя рассматриваются и подтверждаются образовательной организацией, которую он окончил. Если сведения о дипломе имеются в информационных системах HEMIS, DiplomEdu или в базе данных нострификации, диплом подтверждается автоматически.
4
Оплата
После подтверждения диплома вы можете получить счёт-фактуру для оплаты тестового сбора (в размере 50% базовой расчётной величины) для участия во вступительном экзамене.
5
Объявления о приёме
Объявления и новости о приёме абитуриентов на второе и последующее высшее образование публикуются на официальном веб-сайте Академии (https://proacademy.uz) и в её официальных страницах в социальных сетях.