8 May 20264395 ta ko'rish
7-may kuni Toshkent davlat transport universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov oliygoh talabalari hamda Mirobod tumanidan biriktirilgan yoshlar bilan ochiq muloqot oʻtkazdi.
Muloqotda vazir Qoʻngʻirotboy Sharipov davlatimiz rahbarining joriy yilning 24-fevral kuni yoshlar bilan oʻtkazgan uchrashuvida belgilab berilgan muhim vazifalarga toʻxtaldi. Taʼkidlandiki, bugungi kunda yoshlarni xorijiy tillar va zamonaviy kasb-hunarga oʻrgatish, ularning istiqbolli startap loyihalarini moliyalashtirish vazirlik faoliyatining ustuvor yoʻnalishi hisoblanadi.

8 мая 20264407 просмотров
7 мая в Ташкентском государственном транспортном университете в связи с «Днем молодежи» министр высшего образования, науки и инноваций Кунгратбой Шарипов провел открытый диалог со студентами вуза и молодежью, закрепленной за Мирабадским районом.
В ходе встречи министр Кунгратбой Шарипов остановился на важных задачах, определенных на встрече главы государства с молодежью, состоявшейся 24 февраля текущего года. Было подчеркнуто, что в настоящее время обучение молодежи иностранным языкам и современным профессиям, а также финансирование их перспективных стартап-проектов являются приоритетными направлениями деятельности министерства.