14 May 20264556 ta ko'rish
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan qoraqalpogʻistonlik talaba-yoshlar uchun poytaxtimizning tarixiy va zamonaviy maskanlariga maʼrifiy sayohat tashkil etildi
Madaniy sayohatning ikkinchi qismi “Toshkent City” hududida davom etdi. U yerda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov qoraqalpogʻistonlik talabalar bilan uchrashdi.
Muloqot chogʻida mamlakatimizda talabalar uchun yaratilayotgan keng imkoniyatlar, taʼlim sifati va yoshlarning intellektual salohiyatini qoʻllab-quvvatlashga qaratilgan islohotlar xususida atroflicha fikr almashildi.

14 May 20264562 views
At the initiative of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, an educational tour to the historical and modern landmarks of the capital was organized for students and youth from Karakalpakstan.
The second part of the cultural tour continued in the “Tashkent City” area, where the Minister of Higher Education, Science and Innovation, Qo‘ng‘irotboy Sharipov, met with students from Karakalpakstan.
During the meeting, participants exchanged views on the broad opportunities being created for students in the country, the quality of education, and reforms aimed at supporting the intellectual potential of young people.