14 May 20264556 ta ko'rish
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan qoraqalpogʻistonlik talaba-yoshlar uchun poytaxtimizning tarixiy va zamonaviy maskanlariga maʼrifiy sayohat tashkil etildi
Madaniy sayohatning ikkinchi qismi “Toshkent City” hududida davom etdi. U yerda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov qoraqalpogʻistonlik talabalar bilan uchrashdi.
Muloqot chogʻida mamlakatimizda talabalar uchun yaratilayotgan keng imkoniyatlar, taʼlim sifati va yoshlarning intellektual salohiyatini qoʻllab-quvvatlashga qaratilgan islohotlar xususida atroflicha fikr almashildi.

14 мая 20264562 просмотров
По инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций для студентов и молодежи Каракалпакстана была организована просветительская экскурсия по историческим и современным достопримечательностям столицы.
Вторая часть культурной программы продолжилась на территории «Tashkent City». Там министр высшего образования, науки и инноваций Кунгратбой Шарипов встретился со студентами из Каракалпакстана.
В ходе встречи состоялся подробный обмен мнениями о широких возможностях, создаваемых для студентов в нашей стране, качестве образования и реформах, направленных на поддержку интеллектуального потенциала молодежи.